Certifikované SWIFT Service Bureau

Finanční instituce a společnosti si musí vyměňovat citlivé platební informace prostřednictvím spolehlivé a zabezpečené globální sítě. Pro finanční instituce působící v globálním bankovním sektoru je Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (SWIFT) nenahraditelným zdrojem pro řízení vztahů korporátního bankovnictví a poskytuje přístup k více než 10 000 institucím ve více než 200 zemích. Ale pro mnoho z těchto institucí může být tradiční infrastruktura SWIFT drahá, časově náročná a obtížně implementovatelná, vyžadující pravidelné aktualizace technologií a vysoce odborné znalosti pracovníků působících přímo na místě.

I když standard pro zasílání zpráv SWIFT zvýšil významně svoji spolehlivost a zabezpečení, vyžaduje specializované odborníky, aby drželi krok s komplexními a neustálými technologickými aktualizacemi. Instituce a společnosti si tak stále více uvědomují hodnotu služeb typu service bureau určených pro správu technologie a činností zapojených do procesu zasílání finančních zpráv a současně snižují riziko spojené s jejich zasíláním.

Řešení

Certifikovaná SWIFT service bureaux poskytují podnikům a finančním institucím po celém světě řadu mezibankovních připojení a transakčních aplikací určených ke snížení rizika a zvýšení efektivity spojené s odesíláním a přijímáním finančních zpráv. Unikátní, nákladově efektivní řešení pro připojení SWIFT, které poskytuje zcela outsourcovanou, cloudovou alternativu k tradiční infrastruktuře SWIFT. Dedikované Service Bureau je již využíváno stovkami společností a finančních institucí, včetně místních a mezinárodních bank, centrálních bankovních institucí, burz, pojišťovacích společností a podniků napříč nespočetnými sektory.

Se službou SWIFT Service Bureau může vaše instituce využívat kompletní připojení SWIFT za značného snížení nákladů, s nepřetržitou podporou 24/7 a s řadou dalších služeb s vysokou přidanou hodnotou.

Klíčové vlastnosti:

 • Outsourcovaný a plně spravovaný hosting SWIFT konektivity (cloudové řešení)
 • Plně akreditované SWIFT service bureau, které nabízí nákladově efektivní, bezpečné, spolehlivé a odolné řešení pro přístup k celé škále služeb SWIFT
 • Rozhraní pro zasílání zpráv s certifikací SWIFT - poskytuje přístup ke všem síťovým službám SWIFT, včetně: FIN, FileAct, InterAct a Browse
 • Sdílený server Alliance Access Server (SAAS)
 • Schopnost zpracovat všechny standardy SWIFT včetně formátů ISO20022, Funds, FIN a non-SWIFT
 • Globální kontrola dodržování předpisů
 • Integrace se SAP a všemi ostatními ERP a Treasury management systémy (TMS)
 • Konverze / transformace formátů
 • AML jako služba
 • Rekonciliace a konfirmace hotovosti a cenných papírů
 • Dlouhodobá archivace
 • Balíčky na klíč, které zahrnují implementaci, provoz, podporu a údržbu
 • Specializovaná podpora zákazníků s odborností SWIFT 
 • Certifikace SWIFT Label

Snižuje náklady

Service bureaux poskytují veškerý hardware, software a služby, což znamená žádné přímé náklady, odpadá nutnost najímat další zaměstnance nebo služby od poskytovatelů třetích stran. Zaměstnancům zákazníka jsou odbřemeněni z některých každodenních provozních úkolů a nemusí se starat o údržbu, disaster recovery, standardní změny nebo problémy s upgradem ani neexistuje tzv. riziko „klíčového člověka“ spojené s vyžadováním specializovaných dovedností u konkrétního zaměstnance.

Pomáhá usnadňovat růst podniku

SWIFT service bureaux poskytují komplexní řešení pro end-to-end SWIFT konektivitu, které je speciálně navrženo tak, aby bankám a společnostem pomohlo dosáhnout globálního zviditelnění jejich hotovosti a likvidity, a pomohlo jim tak efektivněji řídit a rozvíjet své globální operace nákladově efektivním způsobem. Zákazníci mohou snadno spravovat všechny aspekty životního cyklu svých plateb a mohou rychle reagovat na měnící se obchodní požadavky nebo tržní iniciativy. Zatímco odborníci se starají o problémy s připojením a s přímým zpracováním plateb (STP), zákazníkům jsou tak uvolněny ruce a mohou se zaměřit na své hlavní činnosti a profitabilitu.

Poskytuje spolehlivost a bezpečnost

SWIFT service bureaux dosáhly nejvyšší úrovně spolehlivosti a zabezpečení s 99,9% dostupností po více než deset let. Každý měsíc jsou zpracovávány miliony zpráv prostřednictvím zabezpečených datových center, z nichž každé je podporováno redundantními disaster recovery servery a profesionálním personálem, který se stará o aktualizace a změny standardů SWIFT jménem zákazníků.

Poskytuje kritické služby s přidanou hodnotou

Kromě poskytování základních technologií a hostingu vyžadovaného od service bureau nabízíme řadu služeb s vysokou přidanou hodnotou, které společnostem pomohou splnit nově vznikající obchodní, ekonomické a regulační požadavky. Plně integrovaná technologie transformace dat může, kromě toho, že dokáže zpracovávat zprávy SWIFT, převádět nestandardní zprávy nebo soubory do speciálních formátů vyžadovaných systémem back-office nebo bankou, což umožňuje přímé zpracování všech transakcí s jakýmkoli systémem back-office. To zvyšuje viditelnost hotovosti, konsolidaci plateb a celkově lepší treasury management. Mezi služby s přidanou hodnotou patří: rekonciliace; transformace zpráv; připojení zprostředkovatele (brokera) a regionální připojení.

SWIFT gpi

Od listopadu 2020 bude SWIFT vyžadovat, aby všechny banky informovaly aplikaci Tracker (tato aplikace se používá ke sledování transakcí zákazníky) provozovanou společností SWIFT o stavu přijatých zpráv MT103 (Universal Confirmations). Účelem tohoto opatření je zajistit transparentnost a poskytnout účastníkům zpracovatelského řetězce mezi koncovými body podrobnější informace. Podle nařízení by finanční instituce měly zasílat zprávy o stavu přijatých klientských transakcí nejpozději do dvou pracovních dnů. Přečtěte si více o EasyTracker for SWIFT z Omikron Maďarsko.