Novinky

Informační akce pro banky a firmy

Digitalizace je dnes jednou z nejdůležitějších výzev pro firemní elektronické bankovnictví. Tlak je cítit ze všech stran: nedostatek zdrojů, zvýšené požadavky na bezpečnost a neustále rostoucí regulační požadavky. V kombinaci se silnějším důrazem kladeným na ekologickou odpovědnost a udržitelnost jsou tyto faktory pro všechny zainteresované strany nezbytností k pozvednutí procesů firemního bankovnictví na novou úroveň technologické automatizace.

MultiCash EBAM Forum 2023

Vezmeme-li oblast správy bankovních účtů, je jasné, že pro mnoho zúčastněných se obchodní procesy za 25 let v podstatě nezměnily: dokumentace v Excelu, papírové dopisy a formuláře, podpisové složky, ruční podepisování. Pro tento proces je charakteristické doručování poštou a zdlouhavé workflow. Není tedy překvapením, že se jedná jednak o nejčastěji zmiňovanou bolest v elektronickém bankovnictví – a zároveň o ideálního kandidáta na digitalizaci.

Před několika lety to korporace a banky uznaly a rozhodly se čelit novým výzvám. Ve spolupráci s pečlivě vybranými poskytovateli řešení se podívaly na způsob digitalizace, standardizace a automatizace správy účtů, který se osvědčí i v multibankovním prostředí.

Zveme vás na naše EBAM Fórum v německém Kolíně nad Rýnem dne 16. 3. 2023, abyste si mohli vytvořit svůj vlastní názor – ať už se na dané téma díváte z pohledu korporace nebo banky.

Špičkoví řečníci vám poskytnou aktuální informace z první ruky a budou vás informovat o úspěšných strategiích řešení, které byly implementovány.

Fórum MultiCash EBAM se zaměří na následující témata:

  • Přehled iniciativ EBAM
  • EBAM vs. KYC
  • Přehled typů zpráv a datových toků EBAM
  • Business cases z korporace a poučení
  • Business cases z bank a získané zkušenosti: Commerzbank AG a ING Bank AG
  • Zastřešující smlouva jako smluvní základ
  • MultiCash Working Group EBAM-KYC


Termín:     čtvrtek 16. března 2023 - 10:00 - 16:15
Místo:       Lindner Hotel City Plaza, Magnusstraße 20, 50672 Kolín nad Rýnem, SRN


Těšíme se na výměnu nápadů s Vámi. Své dotazy pro banky, korporace a Omikron jako poskytovatele řešení můžete posílat na events@omikron.de před akcí. Těmito otázkami se budeme zabývat během setkání v sekci Q&A.

Pro registraci a více informací klikněte zde.

 

Chorvatsko se dnem 1.1.2023 připojuje k eurozóně a bude tak místo HRK (chorvatská kuna) užívat pouze společnou evropskou měnu euro. V této souvislosti dochází k některým úpravám v bezhotovostním a hotovostním platebním styku a to jak v tzv. období duálního oběhu tak i po jeho konci.

Má-li tato změna dopad na i Váš platební styk s Chorvatskem a zajímají Vás bližší podrobnosti, kontaktujte nás.

 

 

Sekce instruktážních videí MultiCash na našem webu se opět rozrostla o další příspěvky. Pro sledování klikněte zde.

Nejen tato videa, ale i další videopříspěvky jsou k dispozici také na našem YouTube kanálu.

Ve dnech 10.-13. října 2022 se v Amsterdamu koná každoroční globální konference SIBOS 2022. Tentokrát nejen on-line, ale již opět i osobně. Letos bude akce zaměřena na progresivní finance pro měnící se svět a na debatu o hlavních tématech finančního odvětví, včetně digital landscape, podpory udržitelnosti a etiky a další.

Program konference Sibos 2022 se zaměří na téma „Progresivní finance pro měnící se svět“, s uznáním potřeby přijmout digitální transformaci, úspěšně se orientovat v nových rizicích a podporovat udržitelnost a etické změny. Na osmi pódiích a více než 150 konferenčních relacích se řečníci zaměří na schopnost poskytovatelů finančních služeb identifikovat, přizpůsobovat a škálovat pokrokové inovace a řídit rizika v nejistém světě.

Zdroj: www.sibos.com