Novinky

Děkujeme všem účastníkům konference Treasury Fórum 2023, která se uskutečnila 8.6.2023 v O2 Universum v Praze. Rádi jsme se s Vámi setkali na našem informačním stánku, při neformálních diskusích během akce i na přednášce Josefa Brtníka s tématem Cash Management – Platební styk – novinky a trendy v CEE.

Věříme, že Vás prezentace našich řešení i zajímavost v podobě 3D tisku čokolády na přání na našem stánku zaujala. Těšíme se s Vámi opět na viděnou příští rok.

Stále můžete naštívit náš virtuální stánek s řadou zajímavých videí, případně YouTube kanál MD Praha.

 

Vážené dámy, vážení pánové, srdečně Vás zveme na jubilejní dvacáté výroční setkání všech treasury manažerů a finančních expertů – Treasury Fórum, kterou pořádá již od roku 2003 Česká Asociace Treasury (ČAT) jako odborný gestor, ve spolupráci s Českou asociací finančního řízení (CAFIN), která akci organizačně zajišťuje. Konference má za sebou již dlouhou historii a tradici a letos se opět setkáme osobně ve čtvrtek 8.6.2023 v O2 Universum.

Treasury Fórum je největší treasury korporátní událostí v ČR. Je zaměřená na řízení hotovosti, likviditu, platební styk, řízení rizik, pojištění, informační a finanční systémy apod. Každoroční setkání treasury specialistů, finančních ředitelů, bankéřů a odborné finanční veřejnosti odstartovalo jako Konference elektronických platebních systémů a Treasury management systémů, postupně prošlo obdobím finanční krize, regulace, intervence ČNB (se zaměřením na korunu a úrokové sazby), SEPA, přes technologické novinky blockchain a FinTech, kryptoměny, data v cloudu či jejich ochranu před zneužitím, až po digitalizaci financí či oblast kyberkriminality.

Konference je určená pro podnikové specialisty zajišťující financování firmy, její platební styk, cash flow a řízení finančních rizik, stejně jako pro banky a firmy nabízející služby v této oblasti, které jsou partnerem treasurerů, či pro poskytovatele finančních služeb. Na letošní konferenci Vás čeká opět řada novinek a trendů v podnikovém treasury. Na závěr konference se můžete těšit na oblíbenou panelovou diskuzi v rámci které můžete pokládat také Vaše dotazy.

Těšíme se na příjemné setkání na stánku Management Data Praha a věříme, že Vás zaujme i přednáška Josefa Brtníka ve 14:30 s prezentací Cash Management - Platební styk - novinky a trendy v CE.

Registrace na konferenci probíhá přes odkaz zde. Další informace o konferenci naleznete zde.

 

Informační akce pro banky a firmy

Digitalizace je dnes jednou z nejdůležitějších výzev pro firemní elektronické bankovnictví. Tlak je cítit ze všech stran: nedostatek zdrojů, zvýšené požadavky na bezpečnost a neustále rostoucí regulační požadavky. V kombinaci se silnějším důrazem kladeným na ekologickou odpovědnost a udržitelnost jsou tyto faktory pro všechny zainteresované strany nezbytností k pozvednutí procesů firemního bankovnictví na novou úroveň technologické automatizace.

MultiCash EBAM Forum 2023

Vezmeme-li oblast správy bankovních účtů, je jasné, že pro mnoho zúčastněných se obchodní procesy za 25 let v podstatě nezměnily: dokumentace v Excelu, papírové dopisy a formuláře, podpisové složky, ruční podepisování. Pro tento proces je charakteristické doručování poštou a zdlouhavé workflow. Není tedy překvapením, že se jedná jednak o nejčastěji zmiňovanou bolest v elektronickém bankovnictví – a zároveň o ideálního kandidáta na digitalizaci.

Před několika lety to korporace a banky uznaly a rozhodly se čelit novým výzvám. Ve spolupráci s pečlivě vybranými poskytovateli řešení se podívaly na způsob digitalizace, standardizace a automatizace správy účtů, který se osvědčí i v multibankovním prostředí.

Zveme vás na naše EBAM Fórum v německém Kolíně nad Rýnem dne 16. 3. 2023, abyste si mohli vytvořit svůj vlastní názor – ať už se na dané téma díváte z pohledu korporace nebo banky.

Špičkoví řečníci vám poskytnou aktuální informace z první ruky a budou vás informovat o úspěšných strategiích řešení, které byly implementovány.

Fórum MultiCash EBAM se zaměří na následující témata:

  • Přehled iniciativ EBAM
  • EBAM vs. KYC
  • Přehled typů zpráv a datových toků EBAM
  • Business cases z korporace a poučení
  • Business cases z bank a získané zkušenosti: Commerzbank AG a ING Bank AG
  • Zastřešující smlouva jako smluvní základ
  • MultiCash Working Group EBAM-KYC


Termín:     čtvrtek 16. března 2023 - 10:00 - 16:15
Místo:       Lindner Hotel City Plaza, Magnusstraße 20, 50672 Kolín nad Rýnem, SRN


Těšíme se na výměnu nápadů s Vámi. Své dotazy pro banky, korporace a Omikron jako poskytovatele řešení můžete posílat na events@omikron.de před akcí. Těmito otázkami se budeme zabývat během setkání v sekci Q&A.

Pro registraci a více informací klikněte zde.

 

Chorvatsko se dnem 1.1.2023 připojuje k eurozóně a bude tak místo HRK (chorvatská kuna) užívat pouze společnou evropskou měnu euro. V této souvislosti dochází k některým úpravám v bezhotovostním a hotovostním platebním styku a to jak v tzv. období duálního oběhu tak i po jeho konci.

Má-li tato změna dopad na i Váš platební styk s Chorvatskem a zajímají Vás bližší podrobnosti, kontaktujte nás.

 

 

Sekce instruktážních videí MultiCash na našem webu se opět rozrostla o další příspěvky. Pro sledování klikněte zde.

Nejen tato videa, ale i další videopříspěvky jsou k dispozici také na našem YouTube kanálu.