Anti-Money Laundering & Counter Terrorist Financing

Inovativní řešení společnosti EastNets v oblasti boje proti praní špinavých peněz a financování terorismu využívají nejmodernější možnosti strojového učení a umělé inteligence, díky čemuž jsou flexibilní, konfigurovatelné a vysoce efektivní - proto je v současné době používá více než 600 finančních institucí a organizací po celém světě.

en.SafeWatch Filtering

Dnes se globální finanční transakce odehrávají rychleji a častěji než kdykoli předtím - což znamená, že filtrování všech těchto transakcí, platebních zpráv a zákazníků nebylo nikdy náročnější. Tyto výzvy jsou spojeny se stále složitějším, neustále se měnícím regulačním prostředím, což znamená, že finanční instituce potřebují skutečná a komplexní řešení pro screening a filtrování transakcí.

ChainFeed

Většina finančních institucí aktualizuje své seznamy pouze jednou denně, aby nedošlo k narušení procesu screeningu. Poskytovatelé služeb seznamu sledovaných položek přidají, odstraní nebo změní entitu a nahrají revizi na jejich server FTP / HTTPS. Obvykle se to provádí v dávkách a každých 6-8 hodin. Nejběžnějším postupem pro finanční instituci při aktualizaci seznamů sledovaných položek je to ruční aktualizace. Konvenční procesy aktualizace seznamu sledovaných položek tak nechávají instituce exponované riziku neaktuálních seznamů.

Sankce mohou být namířeny proti celým zemím, jednotlivcům nebo subjektům. Aktualizace seznamu sankcí má proto zásadní význam pro systémy screeningu sledovaných seznamů ve finančních institucích. Současný přístup k aktualizaci seznamů sankcí prováděný mezi poskytovateli seznamových služeb a FI představuje řadu rizik. Pro řešení těchto rizik vyvinula společnost EastNets ChainFeed ™, špičkové řešení aktualizace seznamu sledovacích seznamů založené na blockchainu, které nejen eliminuje tato rizika, ale také proces zrychluje a mnohem bezpečněji. Pro finanční instituce používající aplikaci en.SafeWatch Filtering, ChainFeed ™ hladce aktualizuje sledované seznamy v reálném čase.

Používáním ChainFeed ™ mohou uživatelé aplikace EastNets en.SafeWatch Filtering využívat vlastnosti technologie blockchain a těžit z hlavních vylepšení procesu aktualizace seznamu sledovaných položek.

en.SafeWatch Profiling

Nástroje a taktiky, které používají finanční zločinci aktivní v oblasti praní špinavých peněz a finančníci terorismu, jsou každým dnem progresivnější a komplexnější - a boj proti nim nebyl nikdy kritičtější. S tlaky, které mezinárodní regulační orgány vyvíjejí na finanční instituce v boji proti těmto problémům, může být splnění těchto stále složitějších požadavků náročné a nákladné.

en.SafeWatch KYC

V dnešním složitém bankovním prostředí existuje pro finanční instituce řada mezinárodních předpisů v oblasti KYC, od doporučení FATF až po čtvrtou směrnici EU o předpisech AML / CTF, americký zákon U.S. Patriot Act a další regulační rámce pro specifické země. Sledování nových i stávajících zákazníků v tomto složitém regulačním prostředí je pro většinu finančních institucí obtížným a časově náročným úkolem, nikdy však nebylo více potřeba.

en.SafeWatch360 Transaction Risk Radar

Pro finanční instituce je prověřování a monitorování transakcí podle sledovacích seznamů a sledování podezřelého chování subjektů stále složitějším a náročnějším úkolem. Spolu s neuvěřitelnou rychlostí a rozsahem globálního finančního sektoru se finanční instituce musí vypořádat s velmi složitým a často se měnícím regulačním prostředím. V okamžiku když se zjistí případy praní peněz nebo podvodů, zaznamenají postižené finanční instituce významné ztráty. Mezitím se metody a techniky používané finančními zločinci neustále vyvíjejí a většina řešení pro sledování a dodržování předpisů se snaží udržet náskok - zejména při zachování provozní a nákladové efektivity. Finanční instituce musí být schopny monitorovat, vyšetřovat a reagovat na možné případy podvodů a praní špinavých peněz pomocí inteligence a obratnosti - a v tak komplexním, rychle se rozvíjejícím transakčním a regulačním prostředí je to neustálá bitva.

en.SafeTrade

V roce 2016 byl mezinárodní obchod odhadován na 15,46 bilionu USD a míra jeho růstu se odhaduje na dvě procenta ročně. Znamená to ovšem také prostředí  praní špinavých peněz na základě obchodu (TBML), které představuje stovky miliard dolarů nelegálních peněžních toků ročně. Není žádným překvapením, že TBML je vysoce sofistikovaný, a protože skrývá své aktivity mezi obrovské objemy legitimního obchodu, je těžké jej odhalit.