Management Data Praha

Společnost Management Data Praha spol. s r.o. se za dobu svého působení na českém trhu stala jedním z hlavních dodavatelů softwarových řešení pro bankovní sektor. Mezi naše hlavní specializace patří oblast elektronických distribučních kanálů a transakčního bankovnictví.

Kromě distribuce produktů našich partnerů poskytujeme komplexní služby zahrnující lokalizaci produktů, řízení projektů, integraci produktu do prostředí klienta, implementaci, operační podporu, konzultace, školení a další vývoj aplikace dle přání každého klienta.

Přihlášení k odběru novinek

Níže zadejte e-mail, na který mají být odesílány informace o novinkách.

CAPTCHA
Následující otázka slouží jako ochrana před roboty a k prevenci automatického spamu.
12 + 5 =
Vyřešte tuto jednoduchou matematickou otázku a zadejte výsledek, např. pro 1 + 3, zadejte 4.

Service Bureau

Finanční instituce a korporace si potřebují navzájem vyměňovat citlivé platební informace prostřednictvím spolehlivé a bezpečné globální sítě. V okamžiku kdy SWIFT standard zasílání zpráv zvýšil svoji spolehlivost a bezpečnost, vyžaduje provádění transakcí specializované experty, kteří budou schopni držet krok s komplexními a stále se měnícími změnami v technologické oblasti. Instituce a korporace čím dál více oceňují efekty a přínosy řešení Service Bureau, které je schopno řídit technologii a procesy související se zasíláním finančních zpráv a zároveň snižuje rizika se zasíláním zpráv neodmyslitelně spjatá.

Klíčové funkce

• Certifikovaný SWIFT Messaging interface poskytující přístup ke službám SWIFT Network včetně FIN zpráv, FileAct, InterAct.

• Schopnost zpracovat všechny SWIFT standardy včetně ISO20022, Funds, FIN a jiných neSWIFTových formátů

• Globální compliance

• Integrace se SAP a všemi ostatními ERP a treasury management systémy (TMS)

• Konverze, transformace formátu

• Rekonciliace a konfirmace (cash, securities)

• Long-term archivace

• Balíčky na klíč obsahující implementaci, provoz, podporu a správu

 

Řešení

D+H je největším světovým operátorem řešení Service Bureau s více než 600 SWIFT zákazníky ve více než 70 zemích v Evropě, Americe a v asijsko-pacifickém regionu, s datacentry v USA, Velké Británii a Švýcarsku. Služby Service Bureau od společnosti D+H poskytují společnostem a finančním institucím po celém světě mezibankovní spojení a také transakční aplikace navržené ke snížení rizik a ke zvýšení efektivnosti spojené s odesíláním a přijímáním finančních zpráv. Dvě Service Bureau společnosti D+H obdržela prestižní označení SWIFT Standard Operational Level (dříve známé pod označením SWIFTReady Connectivity), které označuje subjekty, jimž bylo uděleno vyznamenání „best-in-class“ partner pro sdílenou konektivitu. Švýcarské Service Bureau bylo teprve druhé na celém světě, které toto ocenění získalo. Dodnes patří mezi pouze hrstku oceněných a zároveň je jedním z pouhých šesti Service Bureau doporučovaných SWIFTem pro korporátní klienty.

Business benefity

Snižuje projektové a operační riziko. Takřka třicet let D+H pomáhá bankám a korporacím implementovat komplexní platební projekty včetně SWIFT konektivity a integrace s ERP a back-office systémy včetně SAP a Oracle. Léta partnerství a zkušeností s nejlepšími poskytovateli technologií pomohla D+H vytvořit postupy a best-practice řešení, které pomáhají zákazníkům zjednodušit a zrychlit integraci s ERP a back-office systémy. D+H je známý pro svoji vysokou odbornost v této oblasti a je opakovaně vyhledáván firmami, které chtějí to nejlepší řešení a nejsou ochotné podstoupit žádné riziko týkající se implementace klíčových platebních projektů.

Snižuje náklady

Service Bureau poskytuje veškerý hardware, software a služby, což znamená žádné přímé náklady a žádnou nutnost najímat další personál nebo nakupovat služby od třetích stran. Zaměstnancům zákazníka se uleví od přidružených denních operativních úkolů, nebudou mít na starosti údržbu, řešení havárií (disaster recovery), změny a upgrady ani nebudou nuceni řešit tzv. riziko „chybějícího klíčového člověka“ vyžadující vysoce specializované znalosti a schopnosti. A nejen to. D+H, coby největší Service Bureau operátor na světě, umí využít synergie v delivery a technologických investicích, které maximálně ochrání zákazníkovu investici dnes i v budoucnosti.

Pomáhá podpořit obchodní růst

SWIFT Service Bureau poskytuje ucelené řešení end-to-end SWIFT konektivity, speciálně navržené tak aby pomáhalo bankám a korporacím dosahovat globální viditelnosti jejich hotovosti a likvidity a tím jim pomáhá efektivněji řídit a růst jejich globální operace nákladově efektivním způsobem. Zákazníci mohou snadno řídit všechny aspekty jejich platebního cyklu a reagovat rychle na měnící se obchodní podmínky nebo na podněty trhu. Zatímco se experti SWIFT Service Bureau starají o oblast konektivity a straight-through processingu (STP) plateb, zákazníci D+H mají volné ruce k zaměření se na jejich hlavní obchodní aktivity a ziskovost.

Přináší spolehlivost a bezpečnost

D+H dosáhl nejvyššího standardu spolehlivosti a bezpečnosti s dostupností 99,9% za poslední více než desetiletí. Více než 25 milionů zpráv je zpracováno každý měsíc v bezpečných datacentrech, v každém z nich podpořeným záložním disaster recovery místem, vždy s plnou podporou profesionálního personálu, který se za zákazníka plně věnuje upgradům a aplikacím změn ve SWIFT standardech.

Poskytuje kritické value-added služby

Vedle poskytování nezbytné technologie a hostingů nutných pro fungování service bureau, nabízí D+H řadu služeb vysoké přidané hodnoty k usnadnění vstupu na formující se trhy a ke splnění ekonomických a regulatorních požadavků. Mimo schopnosti zpracovávat SWIFTové zprávy umí technologie integrované transformace dat převést nestandardní zprávy do speciálních formátů požadovaných back-office systémem nebo bankou a tím umožňuje STP všech transakcí s jakýmkoliv back-office systémem. Tím je zaručena viditelnost hotovosti, konsolidace plateb a všeobecně lepší treasury management. Služby přidané hodnoty D+H zahrnují rekonciliaci, transformaci zpráv, konektivitu k brokerovi i regionální konektivitu.

Nabízí globální přítomnost, lokální perspektivu

D+H coby největší světový Service Bureau operátor nabízí zákazníkům jednoduchost a pohodlí jediného globálního vztahu. Zároveň ale zaměření na lokální služby, odbornost a podporu. D+H spojil své služby Service Bureau v USA, Velké Británii a Švýcarsku aby byl schopen nabízet standardizovanou úroveň služeb a být přesto schopen oslovit specifické potřeby těchto regionů. Nezávisle na časovém pásmu, má zákazník možnost kontaktovat lokální zástupce pro péči o zákazníky 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. To znamená, že nezávisle na tom kde se ve světě nacházíte, je D+H schopen dodat implementaci, zabezpečit provoz a podporu Vašeho Service Bureau na základě jediného kontraktu.

 

Helpdesk

Tel.: (+420) 251 021 383
  (+420) 227 167 383
Email:  helpdesk@mdpraha.cz

 

Stáhněte si TeamViewer pro vzdálenou podporu

Novinky

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group implementovala MultiCash Transfer

Pojišťovna Kooperativa úspěšně implementovala MultiCash Transfer pro centralizaci a automatizaci platebního styku.

MultiCash Transfer v AUTO JAROV

Společnost AUTO JAROV úspěšně implementovala MultiCash Transfer pro automatizaci platebního styku.

Treasury Fórum 2019 - poděkování

Rádi bychom poděkovali návštěvníkům Treasury Fóra 2019, kteří se zúčastnili zajímavé přednášky Josefa Brtníka na téma Firemní multibanking v novém kabátě, i mnoha dalším, kteří se zastavili na našem informačním stánku, kde byla příležitost poznat řešení MultiCash, platební továrny nebo Treasury systém Trinity TMS. Foto zde.

Treasury Fórum - ČAT konference

Dne 6.června 2019 se koná treasury vrchol letošní sezóny, Treasury Fórum 2019, i tentokrát se zajímavými hosty. Podrobnosti zde.

Zonky.cz nyní používá MultiCash Transfer

Implementovali jsme systém MultiCash Transfer v Zonky.cz. Přečtěte si více o projektu a hodnocení projektového manažera zde.