Management Data Praha

Společnost Management Data Praha spol. s r.o. se za dobu svého působení na českém trhu stala jedním z hlavních dodavatelů softwarových řešení pro bankovní sektor. Mezi naše hlavní specializace patří oblast elektronických distribučních kanálů a transakčního bankovnictví.

Kromě distribuce produktů našich partnerů poskytujeme komplexní služby zahrnující lokalizaci produktů, řízení projektů, integraci produktu do prostředí klienta, implementaci, operační podporu, konzultace, školení a další vývoj aplikace dle přání každého klienta.

NOVÁ TELEFONNÍ ČÍSLA MD PRAHA

 • helpdesk   +420 222 202 444  
 • sekretariát +420 222 202 400

Přihlášení k odběru novinek

Níže zadejte e-mail, na který mají být odesílány informace o novinkách.

CAPTCHA
Následující otázka slouží jako ochrana před roboty a k prevenci automatického spamu.
3 + 12 =
Vyřešte tuto jednoduchou matematickou otázku a zadejte výsledek, např. pro 1 + 3, zadejte 4.

PaymentGuard

en.SafeWatch PaymentGuard™ - odhalování platebních podvodů v reálném čase

Výzvy
Charakter hrozeb kybernetické kriminality významně mění oblast podvodů. Stávající systémy pro boj s podvody již nejsou schopny adekvátně chránit finanční instituce před útoky nových a vyvíjejících se hrozeb. Díky rostoucí důmyslnosti kybernetických zločinců se vystavení infrastruktury pro zpracování plateb externím a interním útokům stalo daleko častější. Integrace back-office systémů pro zpracování plateb s rozhraním pro zasílání zpráv navíc způsobila nárůst nových zranitelností a poskytla kybernetickým zločincům snazší přístup k tomu aby skrze integrační rozhraní vnesli do systému podvodné platby a transakce, v dnešní době již poměrně obtížně rozpoznatelné od těch legitimních. Každé platební rozhraní je dnes ve stejném ohrožení, včetně globálních rozhraní pro finanční zprávy SWIFT, která v nedávné době zaznamenala nárůst kybernetických útoků.

Klíčové vlastnosti

 • Identifikace anomálií, trendů vývoje hrozeb a generování varování v reálném čase - en.SafeWatch PaymentGuard™ engine je schopen zadržet platební zprávy v reálném čase, analyzovat tyto platby vůči sadě scénářů a zastavit podezřelé nebo dokonce podvodné platby.
 • Rozsáhlá a v praxi ověřená knihovna modelů podvodného chování - knihovny en.SafeWatch PaymentGuard™ zahrnují rozsáhlé soubory modelů navržené experty na boj s finančními podvody. Tyto knihovny jsou kontinuálně rozšiřovány a adaptovány na nové a upravené modely chování. Z těchto modelů lze pak odvodit prakticky nekonečné množství scénářů.
 • Analýza polí ve zprávách, hlaviček atd.: Společně s analyzováním transakčního obsahu platební zprávy, jsou zkoumány i další části a elementy. To umožňuje definování modelů, které monitorují směřování zprávy, uživatelské profily a mnohem více.
 • Pokročilý case-management: en.SafeWatch PaymentGuard™ obsahuje uživatelsky přívětivý case-management modul umožňující pokročilé zpracování, prioritizaci detekce a upozorňování e-mailem. Řešení představuje koncept tzv. encapsulated alerts - jakákoliv podezřelá platba generuje jedno zjištění. Toto zjištění může obsahovat jedno nebo i více upozornění pro tutéž platbu.
 • Schopnost redukce tzv. "false positives": Efektivní mechanismus redukce "false positive" případů podporuje efektivitu systému a snižuje náklady. Příkladem takového mechanismu je například "white-listing" a pravidla spouštěná automaticky podle jednotlivých scénářů.
 • Bezpečnost, vysoká dostupnost a výkon: Bezpečnostní opatření jsou představována především proto, aby byla data (vedle silné autentifikace a kontroly přístupu) především ochráněna před manipulací. Soubežný běh více enginů pak zaručuje vysokou dostupnost a výkon.
 • Dashboard a reporting: Interaktivní panel dává uživateli plný přehled, grafická schémata ukazují statistické informace o detekcích a efektivitě modelů.


Řešení
EastNets představuje inovativní řešení pro nápravu a zavádí efektivní mechanismy pro eliminaci podvodných transakcí. Řešení je postaveno na integraci en.TDR (repozitář transakčních dat) a modelujícím enginu vybaveném nástroji pokročilé umělé inteligence. Analyzuje v reálném čase platby a historické transakce uložené v databázi en.TDR k zjištění vzorců, chování a trendů, tím umožňuje vyhodnotit pravděpodobnost, že daná transakce bude podvodná a tak vytvořit upozornění. en.SafeWatch PaymentGuard™ je inteligentní řešení pro detekci platebních podvodů v reálném čase s engine poskytujícím robustní, efektivní a snadno použitelné modely, které jsou konfigurovatelné a flexibilní v odhalení podvodných trendů a vzorců chování. Řešení zastaví platbu již ve SWIFT rozhraní (Alliance Access), platební hlavička, obsah, elementy zprávy pak v reálném čase prochází modelujícím engine. Pokud jsou vygenerována upozornění, analytici následně platby zpracují přes uživatelsky přívětivý case-manager. en.SafeWatch PaymentGuard™ je výkonné nové řešení z rodiny produktů EastNets pro compliance a boj s finanční kriminalitou. Řešení působí jako spolehlivý, bdělý a odolný odstrašující prostředek proti finančním podvodům a zároveň si udržuje plynulou operační efektivitu.

 

5 důvodů pro en.SafeWatch PaymentGuard:

• identifikace anomálií, trendů vývoje hrozeb a generování varování v reálném čase
• rozsáhlá a v praxi ověřená knihovna modelů podvodného chování
• eliminace operačního rizika a ztráty reputace
• snížení rizika plynoucího z podvodných plateb a ze souvisejících finančních ztrát
• celé řešení je založeno na mnohaleté zkušenosti v oblasti boje proti fraudu


Modelová knihovna
en.SafeWatch PaymentGuard™ je vybaven rozsáhlou knihovnou modelů, které jsou navrženy k odhalování známých podvodných schémat. Uživatelé z finančních institucí mohou také přidávat své specifické předpovědní a popisné modely založené na nových požadavcích vycházejících z flexibilní modelové knihovny.

Integrace s en.TDR
en.SafeWatch PaymentGuard™ se integruje s en.TDR, což poskytuje centralizovaný repozitář SWIFT zpráv za rozšířený časový úsek. Tato integrace umožní en.SafeWatch PaymentGuard™  analyzovat dlouhodobé finanční pohyby mezi korespondenty. Navíc identifikuje vztahy, objemy zpráv v původní i referenční měně, průměry, trendy a chování.

 

Helpdesk

Tel.: (+420) 222 202 444
Email:  helpdesk@mdpraha.cz


Stáhněte si AnyDesk pro vzdálenou podporu

 

Novinky

Corona páruje instantní platby v Equa bank

Pro rekonciliaci instantních plateb využívá Equa bank řešení Corona od společnosti SmartStream.

Řešení EasyTracker pro SWIFT od Omikronu

Od 22. listopadu 2020 bude banka muset být schopna poskytnout SWIFTu informace o stavu všech příchozích zprávách MT103 prostřednictvím aplikace Tracker. Automatizace tohoto procesu je vzhledem k blížícímu se termínu výzvou pro každou banku. Prezentujeme EasyTracker od společnosti Omikron. Více zde.

 

Treasury v časech Covid-19

Speciální cloudové řešení Trinity TMS SaaS pro správu treasury s rychlou implementací během 5 dní, nasazováno vzdáleně bez fyzického kontaktu s klientem. Bez licenčních poplatků po dobu prvních šesti měsíců. Přečtěte si více zde.

Nová telefonní čísla a adresa MD Praha

Nová telefonní čísla a adresa MD Praha:

 • helpdesk    222 202 444 
 • sekretariát 222 202 400

U Uranie 954/18, 170 00 Praha 7

PF 2020

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů v roce 2020.