Management Data Praha

Společnost Management Data Praha spol. s r.o. se za dobu svého působení na českém trhu stala jedním z hlavních dodavatelů softwarových řešení pro bankovní sektor. Mezi naše hlavní specializace patří oblast elektronických distribučních kanálů a transakčního bankovnictví.

Kromě distribuce produktů našich partnerů poskytujeme komplexní služby zahrnující lokalizaci produktů, řízení projektů, integraci produktu do prostředí klienta, implementaci, operační podporu, konzultace, školení a další vývoj aplikace dle přání každého klienta.

NOVÁ TELEFONNÍ ČÍSLA MD PRAHA

 • helpdesk   +420 222 202 444  
 • sekretariát +420 222 202 400

Přihlášení k odběru novinek

Níže zadejte e-mail, na který mají být odesílány informace o novinkách.

CAPTCHA
Následující otázka slouží jako ochrana před roboty a k prevenci automatického spamu.
9 + 11 =
Vyřešte tuto jednoduchou matematickou otázku a zadejte výsledek, např. pro 1 + 3, zadejte 4.

PaymentGuard

en.SafeWatch PaymentGuard™ - odhalování platebních podvodů v reálném čase

Výzvy
Charakter hrozeb kybernetické kriminality významně mění oblast podvodů. Stávající systémy pro boj s podvody již nejsou schopny adekvátně chránit finanční instituce před útoky nových a vyvíjejících se hrozeb. Díky rostoucí důmyslnosti kybernetických zločinců se vystavení infrastruktury pro zpracování plateb externím a interním útokům stalo daleko častější. Integrace back-office systémů pro zpracování plateb s rozhraním pro zasílání zpráv navíc způsobila nárůst nových zranitelností a poskytla kybernetickým zločincům snazší přístup k tomu aby skrze integrační rozhraní vnesli do systému podvodné platby a transakce, v dnešní době již poměrně obtížně rozpoznatelné od těch legitimních. Každé platební rozhraní je dnes ve stejném ohrožení, včetně globálních rozhraní pro finanční zprávy SWIFT, která v nedávné době zaznamenala nárůst kybernetických útoků.

Klíčové vlastnosti

 • Identifikace anomálií, trendů vývoje hrozeb a generování varování v reálném čase - en.SafeWatch PaymentGuard™ engine je schopen zadržet platební zprávy v reálném čase, analyzovat tyto platby vůči sadě scénářů a zastavit podezřelé nebo dokonce podvodné platby.
 • Rozsáhlá a v praxi ověřená knihovna modelů podvodného chování - knihovny en.SafeWatch PaymentGuard™ zahrnují rozsáhlé soubory modelů navržené experty na boj s finančními podvody. Tyto knihovny jsou kontinuálně rozšiřovány a adaptovány na nové a upravené modely chování. Z těchto modelů lze pak odvodit prakticky nekonečné množství scénářů.
 • Analýza polí ve zprávách, hlaviček atd.: Společně s analyzováním transakčního obsahu platební zprávy, jsou zkoumány i další části a elementy. To umožňuje definování modelů, které monitorují směřování zprávy, uživatelské profily a mnohem více.
 • Pokročilý case-management: en.SafeWatch PaymentGuard™ obsahuje uživatelsky přívětivý case-management modul umožňující pokročilé zpracování, prioritizaci detekce a upozorňování e-mailem. Řešení představuje koncept tzv. encapsulated alerts - jakákoliv podezřelá platba generuje jedno zjištění. Toto zjištění může obsahovat jedno nebo i více upozornění pro tutéž platbu.
 • Schopnost redukce tzv. "false positives": Efektivní mechanismus redukce "false positive" případů podporuje efektivitu systému a snižuje náklady. Příkladem takového mechanismu je například "white-listing" a pravidla spouštěná automaticky podle jednotlivých scénářů.
 • Bezpečnost, vysoká dostupnost a výkon: Bezpečnostní opatření jsou představována především proto, aby byla data (vedle silné autentifikace a kontroly přístupu) především ochráněna před manipulací. Soubežný běh více enginů pak zaručuje vysokou dostupnost a výkon.
 • Dashboard a reporting: Interaktivní panel dává uživateli plný přehled, grafická schémata ukazují statistické informace o detekcích a efektivitě modelů.


Řešení
EastNets představuje inovativní řešení pro nápravu a zavádí efektivní mechanismy pro eliminaci podvodných transakcí. Řešení je postaveno na integraci en.TDR (repozitář transakčních dat) a modelujícím enginu vybaveném nástroji pokročilé umělé inteligence. Analyzuje v reálném čase platby a historické transakce uložené v databázi en.TDR k zjištění vzorců, chování a trendů, tím umožňuje vyhodnotit pravděpodobnost, že daná transakce bude podvodná a tak vytvořit upozornění. en.SafeWatch PaymentGuard™ je inteligentní řešení pro detekci platebních podvodů v reálném čase s engine poskytujícím robustní, efektivní a snadno použitelné modely, které jsou konfigurovatelné a flexibilní v odhalení podvodných trendů a vzorců chování. Řešení zastaví platbu již ve SWIFT rozhraní (Alliance Access), platební hlavička, obsah, elementy zprávy pak v reálném čase prochází modelujícím engine. Pokud jsou vygenerována upozornění, analytici následně platby zpracují přes uživatelsky přívětivý case-manager. en.SafeWatch PaymentGuard™ je výkonné nové řešení z rodiny produktů EastNets pro compliance a boj s finanční kriminalitou. Řešení působí jako spolehlivý, bdělý a odolný odstrašující prostředek proti finančním podvodům a zároveň si udržuje plynulou operační efektivitu.

 

5 důvodů pro en.SafeWatch PaymentGuard:

• identifikace anomálií, trendů vývoje hrozeb a generování varování v reálném čase
• rozsáhlá a v praxi ověřená knihovna modelů podvodného chování
• eliminace operačního rizika a ztráty reputace
• snížení rizika plynoucího z podvodných plateb a ze souvisejících finančních ztrát
• celé řešení je založeno na mnohaleté zkušenosti v oblasti boje proti fraudu


Modelová knihovna
en.SafeWatch PaymentGuard™ je vybaven rozsáhlou knihovnou modelů, které jsou navrženy k odhalování známých podvodných schémat. Uživatelé z finančních institucí mohou také přidávat své specifické předpovědní a popisné modely založené na nových požadavcích vycházejících z flexibilní modelové knihovny.

Integrace s en.TDR
en.SafeWatch PaymentGuard™ se integruje s en.TDR, což poskytuje centralizovaný repozitář SWIFT zpráv za rozšířený časový úsek. Tato integrace umožní en.SafeWatch PaymentGuard™  analyzovat dlouhodobé finanční pohyby mezi korespondenty. Navíc identifikuje vztahy, objemy zpráv v původní i referenční měně, průměry, trendy a chování.

 

Helpdesk

Tel.: (+420) 222 202 444
Email:  helpdesk@mdpraha.cz


Stáhněte si AnyDesk pro vzdálenou podporu

 

Novinky

Nová telefonní čísla a adresa MD Praha

Nová telefonní čísla a adresa MD Praha:

 • helpdesk    222 202 444 
 • sekretariát 222 202 400

U Uranie 954/18, 170 00 Praha 7

PF 2020

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů v roce 2020.

Economia implementovala MultiCash Transfer

Přední český mediální dům Economia si vybral MultiCash Transfer. Více

Automatizace a robotizace bankovních výpisů s MultiCash AutoClient

Více o řešení pro bankovní výpisy najdete zde