Management Data Praha

Společnost Management Data Praha spol. s r.o. se za dobu svého působení na českém trhu stala jedním z hlavních dodavatelů softwarových řešení pro bankovní sektor. Mezi naše hlavní specializace patří oblast elektronických distribučních kanálů a transakčního bankovnictví.

Kromě distribuce produktů našich partnerů poskytujeme komplexní služby zahrnující lokalizaci produktů, řízení projektů, integraci produktu do prostředí klienta, implementaci, operační podporu, konzultace, školení a další vývoj aplikace dle přání každého klienta.

Přihlášení k odběru novinek

Níže zadejte e-mail, na který mají být odesílány informace o novinkách.

CAPTCHA
Následující otázka slouží jako ochrana před roboty a k prevenci automatického spamu.
3 + 2 =
Vyřešte tuto jednoduchou matematickou otázku a zadejte výsledek, např. pro 1 + 3, zadejte 4.

MultiCash@Sign

Vzdálený elektronický podpis pro moduly MultiCash

Řada klientů pracujících s aplikací MultiCash Classic (HomeCash případně MC Transfer)  používá pro zvýšenou bezpečnost odeslání platebních příkazů elektronický podpis. Osoba autorizovaná pro elektronický podpis často pracuje v jiném útvaru firmy, než pracovník pořizující platební příkazy a nemá tedy možnost platební příkazy podepsat v okamžiku kdy jsou odesílány do banky. Omikron toto řeší funkcí zvané Vzdálený elektronický podpis.

Princip vzdáleného elektronického podpisu

Klient může odeslat platební příkazy bance aniž by byly podepsány všemi požadovanými podpisy. Banka tyto příkazy přijme, ale zůstanou nezpracovány až do doby než je další oprávněný uživatel případně uživatelé kteří mohou být z jiných lokalit dopodepíší. MultiCash@Sign  umožňuje osobě nebo osobám autorizovaných pro provedení podpisu(ů) se spojit přímo s MultiCash bankovním serverm a získat informaci o platbách čekajících na podpis, zkontrolovat je a podepsat. Pokud platební příkazy nebudou dopodepsány do bankou definované doby, budou bankovním serverem automaticky deaktivovány.
Hlavním přínosem řešení je, že uživatel potřebuje pouze standardní Internet prohlížeč a je tedy možno provádět podpis/autorizaci z jakéhokoli místa. V případě RSA elektronického podpisu je nutno použít plug-in. Ten je možno před prvním použitím stáhnout z internetu.

Funkcionalita MultiCash@Sign

Aplikace zobrazuje všechny platební soubory čekající na podpis, které má přihlášený uživatel právo podepsat. Uživatel má možnost si zobrazit detaily platebních příkazů, aktuální status a v neposlední řadě podepsat platební příkazy.

Autorizační metody
Pro druhý případně další podpis/autorizaci platebních příkazů je možné použít tyto metody:

  • Elektronický podpis SW – tajný klíč je uložen na disketě nebo na jiném vyměnitelném médiu např. Flash disk
  • Elektronický podpis HW – tajný klíč je uložen na čipové kartě nebo na MINI KEY
  • Vasco Tokens

V případě použití metody Vasco token je aplikace nezávislá na počítači a podpis může být proveden z jakéhokoli místa.

 

Helpdesk

Tel.: (+420) 251 021 383
  (+420) 227 167 383
Email:  helpdesk@mdpraha.cz

Stáhněte si AnyDesk pro vzdálenou podporu

Novinky

Economia implementovala MultiCash Transfer

Přední český mediální dům Economia si vybral MultiCash Transfer. Více

Automatizace a robotizace bankovních výpisů s MultiCash AutoClient

Více o řešení pro bankovní výpisy najdete zde

Bankovní komunita Omikronu úspěšně vstupuje do éry PSD2

Všechny banky využívající řešení Omikron zažily hladký přechod do světa regulovaného PSD2, protože splnění všech požadavků bylo zajištěno již dlouho před daným termínem.Více o řešení PSD2 zde.

Vítězný treasury projekt roku 2019 - MultiCash Transfer ve společnosti EUROWAG

Více informací k ocenění implementace MultiCash Transfer ve společnosti EUROWAG a pozvánku na prezentaci projektu naleznete zde.