Management Data Praha

Společnost Management Data Praha spol. s r.o. se za dobu svého působení na českém trhu stala jedním z hlavních dodavatelů softwarových řešení pro bankovní sektor. Mezi naše hlavní specializace patří oblast elektronických distribučních kanálů a transakčního bankovnictví.

Kromě distribuce produktů našich partnerů poskytujeme komplexní služby zahrnující lokalizaci produktů, řízení projektů, integraci produktu do prostředí klienta, implementaci, operační podporu, konzultace, školení a další vývoj aplikace dle přání každého klienta.

NOVÁ TELEFONNÍ ČÍSLA MD PRAHA

  • helpdesk   +420 222 202 444  
  • sekretariát +420 222 202 400

Přihlášení k odběru novinek

Níže zadejte e-mail, na který mají být odesílány informace o novinkách.

CAPTCHA
Následující otázka slouží jako ochrana před roboty a k prevenci automatického spamu.
5 + 2 =
Vyřešte tuto jednoduchou matematickou otázku a zadejte výsledek, např. pro 1 + 3, zadejte 4.

MultiCash@Sign

Vzdálený elektronický podpis pro moduly MultiCash

Řada klientů pracujících s aplikací MultiCash Classic (HomeCash případně MC Transfer)  používá pro zvýšenou bezpečnost odeslání platebních příkazů elektronický podpis. Osoba autorizovaná pro elektronický podpis často pracuje v jiném útvaru firmy, než pracovník pořizující platební příkazy a nemá tedy možnost platební příkazy podepsat v okamžiku kdy jsou odesílány do banky. Omikron toto řeší funkcí zvané Vzdálený elektronický podpis.

Princip vzdáleného elektronického podpisu

Klient může odeslat platební příkazy bance aniž by byly podepsány všemi požadovanými podpisy. Banka tyto příkazy přijme, ale zůstanou nezpracovány až do doby než je další oprávněný uživatel případně uživatelé kteří mohou být z jiných lokalit dopodepíší. MultiCash@Sign  umožňuje osobě nebo osobám autorizovaných pro provedení podpisu(ů) se spojit přímo s MultiCash bankovním serverm a získat informaci o platbách čekajících na podpis, zkontrolovat je a podepsat. Pokud platební příkazy nebudou dopodepsány do bankou definované doby, budou bankovním serverem automaticky deaktivovány.
Hlavním přínosem řešení je, že uživatel potřebuje pouze standardní Internet prohlížeč a je tedy možno provádět podpis/autorizaci z jakéhokoli místa. V případě RSA elektronického podpisu je nutno použít plug-in. Ten je možno před prvním použitím stáhnout z internetu.

Funkcionalita MultiCash@Sign

Aplikace zobrazuje všechny platební soubory čekající na podpis, které má přihlášený uživatel právo podepsat. Uživatel má možnost si zobrazit detaily platebních příkazů, aktuální status a v neposlední řadě podepsat platební příkazy.

Autorizační metody
Pro druhý případně další podpis/autorizaci platebních příkazů je možné použít tyto metody:

  • Elektronický podpis SW – tajný klíč je uložen na disketě nebo na jiném vyměnitelném médiu např. Flash disk
  • Elektronický podpis HW – tajný klíč je uložen na čipové kartě nebo na MINI KEY
  • Vasco Tokens

V případě použití metody Vasco token je aplikace nezávislá na počítači a podpis může být proveden z jakéhokoli místa.

 

Helpdesk

Tel.: (+420) 222 202 444
Email:  helpdesk@mdpraha.cz


Stáhněte si AnyDesk pro vzdálenou podporu

 

Novinky

Corona páruje instantní platby v Equa bank

Pro rekonciliaci instantních plateb využívá Equa bank řešení Corona od společnosti SmartStream.

Řešení EasyTracker pro SWIFT od Omikronu

Od 22. listopadu 2020 bude banka muset být schopna poskytnout SWIFTu informace o stavu všech příchozích zprávách MT103 prostřednictvím aplikace Tracker. Automatizace tohoto procesu je vzhledem k blížícímu se termínu výzvou pro každou banku. Prezentujeme EasyTracker od společnosti Omikron. Více zde.

 

Treasury v časech Covid-19

Speciální cloudové řešení Trinity TMS SaaS pro správu treasury s rychlou implementací během 5 dní, nasazováno vzdáleně bez fyzického kontaktu s klientem. Bez licenčních poplatků po dobu prvních šesti měsíců. Přečtěte si více zde.

Nová telefonní čísla a adresa MD Praha

Nová telefonní čísla a adresa MD Praha:

  • helpdesk    222 202 444 
  • sekretariát 222 202 400

U Uranie 954/18, 170 00 Praha 7

PF 2020

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů v roce 2020.