Management Data Praha

Společnost Management Data Praha spol. s r.o. se za dobu svého působení na českém trhu stala jedním z hlavních dodavatelů softwarových řešení pro bankovní sektor. Mezi naše hlavní specializace patří oblast elektronických distribučních kanálů a transakčního bankovnictví.

Kromě distribuce produktů našich partnerů poskytujeme komplexní služby zahrnující lokalizaci produktů, řízení projektů, integraci produktu do prostředí klienta, implementaci, operační podporu, konzultace, školení a další vývoj aplikace dle přání každého klienta.

NOVÁ TELEFONNÍ ČÍSLA MD PRAHA

 • helpdesk   +420 222 202 444  
 • sekretariát +420 222 202 400

Přihlášení k odběru novinek

Níže zadejte e-mail, na který mají být odesílány informace o novinkách.

CAPTCHA
Následující otázka slouží jako ochrana před roboty a k prevenci automatického spamu.
4 + 9 =
Vyřešte tuto jednoduchou matematickou otázku a zadejte výsledek, např. pro 1 + 3, zadejte 4.

Corona Securities

Corona Securities, jako součást integrovaného systému rekonciliace - Corona, řeší problém rekonciliace transakcí v oblasti vypořádání cenných papírů. Modul páruje instrukce a konfirmace, výpisy z transakcí a výpisy z holdingů.


Corona Securities zpracovává automaticky zprávy došlé prostřednictvím sítí SWIFT, EUROCLEAR, CEDEL, SECOM a BoNY a významně snižuje potřebu ručního vkládání dat.
Díky flexibilní definici kritérií párování snižuje modul riziko spojené s procesem vypořádání a maximalizuje efektivitu práce. Díky vysoké účinnosti párování a optimalizovanému work­flow se uživatelé mohou ve větší míře věnovat dohledávání nespárovaných položek. Tato činnost je podpořena širokou nabídkou možností zpracování zpráv, které nebylo možno automaticky spárovat.


Corona Securities nabízí funkci konverze nestandardní identifikace cenných papírů, která je důležitým faktorem zvýšení účinnosti párování. Pravidla konverze jsou vytvářena automaticky během vkládání zpráv nebo ručně.

Corona Securities nabízí pro optimalizaci automatického i ručního procesu párování široké spektrum funkcí a nástrojů:

 • Symetrický přístup k účtům dovoluje párovat více jak jeden účet na "naší" straně s více jak jedním účtem na straně "jejich".
 • Každý výpis a zpráva setlmentu nese kód, který indikuje stav procesu.
 • Automatické vytváření návrhů na spárování na základě připraveného souboru kritérií párování.
 • Zdvojená kontrola párování snižuje riziko omylu při ručním zpracování. Jeden uživatel vytvoří návrh na spárování a druhý tento návrh potvrdí a položky spáruje.
 • Uživatelské a skupinové poznámky umožní komentovat danou zprávu a pomáhají při pozdějším sledování historie obchodu.
 • Při kalkulaci časových period jsou automaticky brány v úvahu volné dny.
 • Funkce auditu pomáhá při zpětném sledování změn v uložených zprávách, dokladuje kdo a kdy změny na záznamech provedl.

Corona Securities nabízí dvouúrovňový archivační systém se dvěma rozdílnými retenčními časy. Uzavřené výpisy a spárované položky v aktivní databázi mohou být po nastaveném čase přemístěny nejprve do databáze "historie" a poté umístěny na médium pro dlouhodobé uskladnění.

Multibankovní verze Corona Securities dovoluje několika úsekům organizace pracovat na stejném systému zcela nezávisle na sobě. Mohou sdílet statická data, např. definice bank nebo měn, ale se svými vlastními daty mohou pracovat jen individuálně. Při použití několika prostředků pro rekonciliaci společnosti SmartStream Technologies, je nutné definovat společná data pro všechny aplikace pouze jednou. To významně redukuje potřebu manuální práce.

 

Helpdesk

Tel.: (+420) 222 202 444
Email:  helpdesk@mdpraha.cz


Stáhněte si AnyDesk pro vzdálenou podporu

 

Novinky

Corona páruje instantní platby v Equa bank

Pro rekonciliaci instantních plateb využívá Equa bank řešení Corona od společnosti SmartStream.

Řešení EasyTracker pro SWIFT od Omikronu

Od 22. listopadu 2020 bude banka muset být schopna poskytnout SWIFTu informace o stavu všech příchozích zprávách MT103 prostřednictvím aplikace Tracker. Automatizace tohoto procesu je vzhledem k blížícímu se termínu výzvou pro každou banku. Prezentujeme EasyTracker od společnosti Omikron. Více zde.

 

Treasury v časech Covid-19

Speciální cloudové řešení Trinity TMS SaaS pro správu treasury s rychlou implementací během 5 dní, nasazováno vzdáleně bez fyzického kontaktu s klientem. Bez licenčních poplatků po dobu prvních šesti měsíců. Přečtěte si více zde.

Nová telefonní čísla a adresa MD Praha

Nová telefonní čísla a adresa MD Praha:

 • helpdesk    222 202 444 
 • sekretariát 222 202 400

U Uranie 954/18, 170 00 Praha 7

PF 2020

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů v roce 2020.